10 żelaznych zasad inwestycji w programy internetowe

10 żelaznych zasad inwestycji w biznes internetowy

Postanowiłem spisać najważniejsze zasady, którymi należy kierować się przy inwestowaniu w biznesy internetowe.

 1. Każde źródło pieniędzy, każdy rodzaj dochodu jest obarczony ryzykiem. Możesz stracić pieniądze lub czas niezależnie od tego w jaki sposób pozyskujesz pieniądze. Dotyczy to biznesu tradycyjnego, internetowego, etatu i każdego innego.
 2. Nie inwestuj pieniędzy, których strata Cię zaboli.
 3. Biznes w internecie to też biznes. Coś musisz włożyć, żeby coś wyjąć. Nie zostaniesz milionerem wkładając $10 i nie robiąc nic ponad to.
 4. Zawsze dywersyfikuj. Rób kilka tematów. Nie opieraj dochodu na jednym źródle. Zbuduj jedno źródło, a potem kolejne i kolejne. Dywersyfikuj wszystko. Różne biznesy. Z różnych dziedzin. Różne procesory. Różne konta.
 5. Zawsze przewiduj najczarniejszy scenariusz.
 6. Jeśli chcesz wziąć pożyczkę na inwestycję, zawsze weź pod uwagę obydwa powyższe punkty. Pamiętaj też, aby Twoim priorytetem była spłata pożyczki ***
 7. Nie inwestuj oszczędności życia w żaden biznes. Nawet jeśli stosujesz dywersyfikację.
 8. Jeśli inwestujesz w programy partnerskie – pamiętaj, że nie masz nigdy 100% kontroli nad tym co się dzieje w firmie. Jedyne co możesz robić – dywersyfikować.
 9. Zastanów się co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze. Pieniądze czy czas.
 10. Ostrożnie dobieraj biznesy. Jest wiele czynników określających, czy warto robić dany biznes czy nie. Jednak one też nie dają 100% gwarancji powodzenia.

*** Dwa słowa o pożyczkach na biznes. Zdania tutaj są podzielone. Pomyśl sobie o tym tak. Do czego właściwie powinny służyć pożyczki? Po co one są? Po to by kupić TV? Nowy sprzęt do domu? Pojechać na wycieczkę? Kupić mieszkanie i spłacać całe życie?

Wszystko zależy od Ciebie jak do tego podejdziesz. Ale 100x lepiej jest wziąć pożyczkę i pomnożyć pieniądze niż je przejeść!!!!

2 Komentarzy

 1. ArFeN

  Dla mnie najlepszy jest 7 punkt o nie inwestowaniu wszystkich pieniędzy. Znam jeden przypadek – Hilton ostatnie pieniądze włożył w swój pierwszy hotel

  1. admin (Post autora)

   To są zasady ogólne, szczególnie ważne dla osób początkujących.
   Czasami jednak warto łamać reguły 🙂 Mi też wielokrotnie złamanie tej konkretnej reguły wyszło na dobre 🙂
   Tylko, nie możemy napisać o tym, aby tak robić. Bo przyjdzie ktoś niezbyt rozgarnięty, zrobi to i straci. I będzie miał pretensje MIMO, że jest dorosły i sam odpowiada za swoje decyzje biznesowe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com