Skąd wziąć pieniądze na inwestycje?

Skąd wziąć pieniądze na inwestycje

Zgłasza się do mnie mnóstwo osób, które twierdzą, że nie mają pieniędzy na inwestycje, a chciałyby zarabiać w jakimś biznesie.

Osobiście nie wierzę, kiedy ktoś mi mówi, że nie ma pieniędzy. Każdy ma jakieś pieniądze, które przy odpowiednim zarządzaniu, może w sposób nieodczuwalny dla siebie zainwestować w biznes.

Jak to zrobić? Stosując zasadę 6 słoików. Tę zasadę powinieneś stosować również wtedy, kiedy wydaje Ci się, że stoisz finansowo dobrze 🙂

Oto Twoje słoiki, które powinieneś zacząć używać jak najszybciej.

  1. Na potrzeby życiowe, 55% Twoich dochodów. Na to konto powinieneś przeznaczyć 55% Twoich pieniędzy. Przeznaczasz je na koszty życia, czyli ubranie, jedzenie, paliwo, rachunki, kredyty, właściwie wszystko co nie znalazło się w następnych punktach.
  2. Oszczędności, inwestycje, 10%. Tych pieniędzy nie powinieneś wydawać. Możesz te pieniądze wpłacać np. na lokaty albo inwestować w biznes.
  3. Długoterminowe i nieprzewidziane wydatki, 10%. Te środki przeznaczysz na wycieczki, zakup samochodu, czy też jego naprawę. Na wszelkie wydatki, które chcesz zaplanować, oraz takie nagłe, jak zepsuty sprzęt AGD.
  4. Przyjemności, 10%. To są tylko Twoje pieniądze, nie dla dzieci, nie dla żony, nie dla męża, tylko dla Ciebie. Na przyjemności. Ten słoik co miesiąc ma być pusty. Musisz siebie wynagradzać, inaczej po co pracujesz, jeśli nic z tego nie masz?
  5. Edukacja, 10%. Jak masz zacząć zarabiać, jeśli nie kształcisz się w tym kierunku? Kupuj książki i szkolenia. Tylko solidna edukacja pozwoli Ci rozwinąć się w tym kierunku.
  6. Inni, 5%. To są pieniądze dla innych. Na dobroczynność. To co wydasz, wróci do Ciebie. Jeśli na początku nie masz takich środków, po prostu daj swój czas innym.

Jak powinieneś to rozwiązać technicznie? Najprościej, założyć 6 różnych kont bankowych

Moja propozycja / zestawienie kont. Są w tym zestawieniu również konta za używanie których bank może Ci zapłacić (z podanych w zestawieniu kont możesz zyskać nawet 800 zł rocznie).

Ranking kont osobistych

Ok. A co zrobić, kiedy mamy tych pieniędzy bardzo mało, i nasz słoik na inwestycje zapełnia się zbyt wolno? Jest mnóstwo opcji zarobienia pieniędzy. Podam tylko kilka z nich. Zanim przejdziesz dalej, coś Ci jeszcze napiszę. Jeśli faktycznie masz problem z pieniędzmi, powinieneś schować swoją dumę, schować swoje ego, i zapamiętać stare przysłowie: żadna praca nie hańbi. Postaraj zarobić się jak najszybciej, zainwestować i rozwijać swój biznes tak, byś nie musiał wracać już do przykrych sytuacji.

Skąd wziąć pieniądze na inwestycje?

1.a. Pożyczka. Opinie na ten temat są podzielone. Jedni odradzają, inni uważają, że cudze pieniądze są najlepsze do inwestycji. Sam wielokrotnie korzystałem w przeszłości z pożyczek i uważam, że jest to najszybszy ze sposobów i jeden z lepszych. Wielu milionerów wybudowało swoje majątki dzięki pożyczkom. Oczywiście, oceń wcześniej ryzyko, przekalkuluj!!!!

1.b. Darmowe pożyczki. Korzystasz z darmowych pożyczek: http://net-pozyczki.pl/. Proponuję taką strategię w tym przypadku. Powiedzmy, że jest 10 firm pożyczkowych oferujących darmowe pożyczki. Okres pożyczek dla uproszczenia to 30 dni, kwota 1000zł. Dzielisz liczbę pożyczek na 4. Masz powiedzmy 3. W 3 firmach bierzesz w sumie 3000zł – inwestujesz. Po miesiącu bierzesz pożyczki w następnych 3 firmach i spłacasz poprzednie. Tak przez 4 miesiące. Czemu 4? Ponieważ w większości firm opisanych na tej stronie po 4 miesiącach zwraca się wkład. Możesz wtedy zwrócić pożyczki i działać dalej.
Zaletą jest to że nie musisz mieć własnych funduszy, wadą – trzeba pilnować terminów spłat. Jeśli nie masz funduszy, to warto wykorzystać tą opcję.
Jest to opcja najmniej pracochłonna.

Jeśli chcesz skorzystać z jednorazowego oprocentowanego kredytu, w jednej z opcji dostępnych na stronie http://net-pozyczki.pl/. Należy wtedy skalkulować rentowność takiej pożyczki.

 

2. Bądź lepszym pracownikiem. Jeśli pracujesz na etacie, zacznij bardziej się starać. Pracuj jakby to była Twoja firma. Możliwe, że szef doceni Twoje starania i da Ci podwyżkę. Jeśli nie – poproś o nią.

3. Sprzedaj skarby. Z doświadczenia wiem, że przez lata zbiera się w domu cała masa niekoniecznie potrzebnych przedmiotów. Wartość niektórych z nich może Cię zaskoczyć. Przejrzyj zawartość swojego domu, może gdzieś leży klaser ze znaczkami, albo jakieś stare książki, może jakieś inne wartościowe przedmioty. Możesz sprzedać je na aukcjach internetowych, antykwariacie, albo giełdzie staroci.

3. Makulatura. Jakiś czas temu zrobiłem eksperyment. Zebrałem całą makulaturę jaką miałem i sprzedałem na skupie. Zarobiłem na tym kilkaset złotych. Od tamtego czasu zbieram makulaturę i co jakiś czas sprzedaję. Nie wiem czemu ludzie teraz tego nie robią. Jak zastosujesz tą radę, zdziwisz się ile pieniędzy wyrzuciłeś już w życiu na śmietnik.

4. Jak wyżej, ale tyczy się złomu. Podejrzewam, że ludzie niejednokrotnie mają np. w piwnicy trochę rzeczy, które można wywieźć na skup i spieniężyć. Ba. Jest to wskazane zwłaszcza, kiedy chcesz pozbyć się sprzętu typu pralka czy lodówka. Nie wiem czy wiesz, że gdybyś wyrzucił taki sprzęt na zwykły śmietnik to możesz dostać 5000 zł kary? Więc lepiej sprzedaj stary sprzęt. Przypuszczam, że jak poszukasz w internecie, to znajdą się firmy, które nawet taki sprzęt od Ciebie zabiorą z domu.

5. Drugi etat. To bardzo niebezpieczny wg. mnie sposób. Jak za bardzo przyzwyczaisz się do harowania, to z czasem może być Ci ciężko zrezygnować. Dzieje się tak ze względu na pokrętną psychikę ludzką. Z jednej strony jest Ci ciężko, ale z drugiej tak wygodnie – więc po co coś zmieniać? Przy tym sposobie załóż jaka kwota Ci jest potrzebna. Zdobądź ją jak najszybciej, i zrezygnuj z drugiego etatu.

6. Rozdawanie / roznoszenie ulotek. Nie płacą za to za dużo, ale to też jest jakiś sposób na zdobycie funduszy.

7. Wyprowadzanie psów / opieka nad zwierzętami. Wiele osób zamiast oddawać swoje zwierzęta do hoteli na czas wyjazdu woli zaprosić kogoś do domu do opieki. Takich właścicieli możesz znaleźć przez ogłoszenia, albo specjalne portale pośredniczące między właścicielami zwierząt a opiekunami. Wyprowadzenie psa, czy nakarmienie kota to nic skomplikowanego.

8. Rękodzieło. Są różne ciekawe strony jak zrobić coś z niczego. Np. choinkę, stroik, koszyk itp ze starych gazet. Takie rzeczy będą ładnie schodzić w kwiaciarniach lub niedużych niekorporacyjnych sklepach, gdzie możesz dogadać się bezpośrednio z właścicielem. Jeśli dobrze przemyślisz strategię i gamę produktów możesz mieć przez cały rok jakiś dochód z takiej produkcji, podczas, gdy produkty możesz wykonać w kilka dni i niskim kosztem. Również malowanie obrazów i obrazków.

9. Opieka nad dziećmi, lub starszymi ludźmi. Robienie zakupów dla osób starszych.

10. Zbieranie bzu, jarzębiny, dziurawca, lipy itp. Suszymy i oddajemy na skup.

11.  Zbieranie i sprzedaż jemioły w okresie świątecznym.

12. Prace sezonowe. Np przy zbieraniu borówki amerykańskiej można zarobić 200zł dziennie.

13. Koszenie trawników, malowanie dachów, sprzątanie piwnic, mieszkań, mycie okien, odśnieżanie.

14. Pieczenie na zamówienie.

15. Pomoc przy przeprowadzkach.

16. Hostessa, host. 30 zł za godzinę.

17. Domowy informatyk. Pomoc przy instalowaniu systemu, programów itp.

18. Korepetycje.

19. Jednorazowe prace przy rozładowywaniu towarów w hipermarketach.

20. Domowe przedszkole. Jeśli masz przystosowany do tego pokój możesz urządzić w domu mini przedszkole, w którym możesz zająć się piątką dzieci (nie więcej).

21. Jeśli posiadasz kawałek ziemi w fajnym miejscu, możesz zorganizować np. płatny parking.

Jest mnóstwo opcji i na pewno nie wyczerpałem tematu.

Jest też jeden świetny biznes internetowy, dzięki któremu można zarobić

500 – 2500 zł na start bez polecania.

Lub więcej dodając polecenia. Więcej informacji na ten temat dostaniesz

>>>> tutaj <<<<.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com